Kablosuz Alarm Sistemleri

  • Günümüzde, artan güvenlik sorunları nedeniyle, önlem almak, bize evimizi ve işyerlerimizi azami düzeyde koruma zorunluluğu getiriyor. Her gün çevremizde birçok hırsızlık olayı duyuyor, üzücü sonuçlarına hep birlikte tanık oluyoruz. Alınacak önlemler konusunda, birçoğumuzda kararsız kalıyor, nasıl önlemler alarak, evlerimizi ve iş yerlerimizi hangi yöntemlerle korumamız gerektiğini bilemiyoruz. Kapılarımızı kitlemek, camlarımızı kapatmak, önlem alma konusunda yetersiz olduğundan, farklı uygulamalarla, güvenliğimizi sağlamaya çalışıyoruz.

  • Hızla gelişen teknoloji, ev ve iş yerlerimizin korunmasında bize çeşitli güvenlik önlemleri sunuyor. Bu önlemler arasında, adından sıkça söz edilen bir yöntem olan ve birçok alanda kullanılabilen, güvenliğimizi ciddi anlamda sağlayabilen, kablosuz alarm sistemleri büyük yer tutuyor. Korunmasını istediğiniz mekanda, harekete duyarlı sensörlerle çalışan kablosuz alarm sistemleri, güvenliğin tam anlamıyla sağlanmasını sağladığı gibi, hesaplı olması nedeniylede, en çok tercih edilen güvenlik sistemleri arasında yer alıyor.
  • Kablosuz alarm sistemleri, sizin ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak, birçok türde üretiliyor. Eğer bahçeli, tek katlı bir evde oturuyorsanız ya da garajda bulunan arabanızın güvenliğini sağlamak amacındaysanız, hava koşullarına uygun olarak piyasaya sürülen kablosuz alarm sistemleri, size daha büyük avantaj sağlayacaktır. Bu sistemle mekan olarak güven altına almak istediğiniz yer büyük ise, 40 sensöre kadar bağlantı yapıp, geniş bir alanda güvenlik sağlamanızın imkanı var.
  • Montajını kendinizin bile yapabildiği kablosuz alarm sistemleri, taşınma durumunda da sökülerek, yeni iş yerinize ya da yeni evinize monte edilebiliyor. Bir tehlike söz konusu olduğunda, isteğiniz dahilinde, sisteme kaydını yaptığınız telefon numarasından aranıp, tehlikenin varlığı konusunda haberdar edilebiliyorsunuz. Elektrik kesintisinin olduğu durumlarda sistem, kendine ait akü ile çalışabiliyor.
  • Kablosuz alarm sistemlerinin sunulan farklı modelleri var ve bazı modeller sadece hırsızlığa karşı değil, gaz kaçağı, yangın gibi durumlara karşıda duyarlı.
  • Kablosuz alarm sistemlerinin, kullanıcılarına sunduğu diğer bir avantajda, adından da anlaşılacağı gibi, kablosuz olmasıdır. Başka güvenlik sistemlerinde olduğu gibi, ortalıkta bulunan, ortamı dağınık gösteren kablolar, bu sistemde bulunmuyor. Evinizi ve iş yerinizi bu sistemle korumanın avantajlarını yaşamak istiyorsanız, tek yapmanız gereken size en uygun modele karar vermek ve kablosuz alarm sistemi pazarlayan bir bayiye gitmek olacaktır.